Serinyolspor Sahası Neden Kullanılmıyor?

İsmail Gün

Yazarın şu ana kadar yazılmış 1 makalesi bulunuyor.

2007 yılından bu yana Serinyolspor Kulüp Başkanlığı yapıyorum.12 yıldır , muazzam bir doğa içerisinde yer alan futbol sahamizın yapılmasinı umut ediyorum .Aslında umudun da ötesinde , birçok kez değişik yetkili kurumlara, bu yönde başvurular yaptık, girişimlerde bulunduk ancak bir türlü sonuç alamadık.İstediğimiz şey; altı üstü, önü arkası, başı sonu basit bir çim.Kendi açımdan süreci  anlatmaya çalışayım.Serinyol eski Başkanı Mehmet Oflazoğlu döneminde ilk girişimim, Kalkınma Ajansına  Serinyolspor, Serinyol Belediyesi paydaşlığıyla hazırladığım projeydi.Hazırladığımız projede Serinyol Belediyesi Futbol Sahası Yüzme Havuzu Engelli Parkı ve Sosyal Tesisin %70 ‘ni karşılamayı taahhüt etti. DOĞAKA’dan istenen sadece sahanın çimleriydi.Bu girişimleri bizzat ben ,Ankara’ya giderek yaptım.Sonuç alamadık ,cevap bile verilmedi.   

Daha sonraki sürecte, neredeyse her ay İl Spor Müdürlüğü yetkilileriyle görüşmeler yaptım ve her görüşmemde ‘Gelecek seneki yılın programina alındınız .’ gibi oyalama, öteleme cevaplarla karşıaştım.

Serinyol Belediyesi bu konuda samimi girişimler yaptı. Sahanin tamamının maliyeti ćok yüksekti. Belediye karşılamakta güçlük çekeceği için ortaklaşacağı bir kurum aradı ;ancak maalesef muhatap bulamadı.   
2014 seçimlerine yakın büyükşehir yasasının çıktıgı dönemde piyango gibi bir gelişme yaşandı. İl spor müdürlügünden yetkililer panik bir biçimde arayarak benimle ve Belediye Başkani sayin Mehmet Oflazoğlu ile acil bir görüşme talep ettiler.Bizler de çok heyecanlandık ve sahada buluştuk. Sorunları şuymuş:
Spor Bakanlığı’ndan aldıkları ödeneği harcayacak yer bulamamışlar, çok acil harcayacak yer arıyorlarmış(işe bakın)! Bu nedenle acilen Olimpik Atletizim Pisti ve Spor Kompleksi ve futbol sahası yapacakları bir alana ihtiyaçları varmış ..Sahada ölçümler yaptılar ve sahanın olduğu alanın sadece atletizim pisti yapabilecek büyüklükte olduğunu belirttiler.Sahayı onlara tahsis etmemiz durumunda bizlere karayollarının alanında Serinyol Esnaf Kefalet Koop yanındaki alana futbol sahasını yapacaklarını taahhüt ettiler.Bu çok iyi bir gelişmeydi.  Serinyolspor’un kullanım hakkı saklı tutulmak şérhi konularak protokol imzalandı.Saha İlspor Müdürlüğüne tahsis edildi.Süreç Karayolları’nın Kooperatif’in yanındakı alanı vermemesi üzerine tıkandı.   

Büyükşehir belediye seçimlerinden sonra sahanın akibetini araştirdığımda parsel numarasinin değiştirilerek 657/1 devir teslim komisyonu tarafından Milli Emlak’a devredildiğini öğrendim.   

Spor alani diye tanımlanan bir yerin neden Büyükşehire ,Antakya Belediyesine ya da İl spor Müdürlüğüne devredilmeyip çürümeye bakimsizlığa bırakildığını anlamakta güçlük çekmemek elde değil.Hele hele Hatay futbolunun bu kadar saha ihtiyacı olduğu bir dönemde.    Futbol camiasindan kiminle karşilaşsam “bu sahanızı niye yapmadınız ?” gibi sorulara muhatap oluyorum.Tabii ,cevabım bu yazının uzunluğu kadar zaman almakta.

Bu yazıyı yazmamin temel nedeni :
1-Serinyol halkının ve futbol camiasının bu konudaki sorularına cevap vermek.
2-Kamuoyu oluşturarak sahanın yapılması konusunda baskı oluşturmak.    2012’den bu yana sahamızda maç oynamıyoruz.

Serinyol halkı hafta sonları takımının maçlarını izlemeyi maçlarda tezahurat yaparak stres atmayı özledi.Sayın yetkililer sizlerden istediğimiz şey uzay aracı değil…Artık yeter!

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ