Serinyol Mahallesi Muhtar Adayı Ali Özdemir

Serinyol Mahallesi Muhtar Adayı Ali Özdemir

Hayatının büyük bir bölümünü yerel siyasette geçirmiş olan Ali Özdemir de muhtar adaylarımızdan. Kendisine başarılar diliyoruz.

6 Mart 1965 tarihinde Antakya ili Serinyol beldesinde  doğdum. Evli, beş çocuk babasıyım. İlkokul eğitimimi Serinyol Atatürk ilköğretim okulunda tamamladım. Dönem koşulları sebebiyle eğitim hayatıma son vermek zorunda kaldım. Vatani görevimi 1984-1985 yılları arasında  Kıbrıs’ta tamamladım.

Şimdiye kadar serbest meslek erbabı olarak halkımızın yerelde yaşamış olduğu başlıca sorunlara yakından tanıklık etmekte ve çözümler noktasında gerekli özveriyi göstermekteyim.   Bu sebeple yaşamımın münferit dönemlerinde   yerel yönetimlere ilişkin çeşitli seminerler ve toplantılara katıldım. 

1999-2004 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi belde   teşkilat başkanlığı görevini yürüttüm. Sonra ki 2004-2009 yerel yönetim döneminde belde meclis üyeliği görevini üstlendim. 2009-2014 yerel yönetim döneminde ise belde belediye başkan yardımcılığı görevini yürüttüm. Önümüzdeki 2019-2024 yerel yönetim yılında ise Serinyol Mahallesi Muhtarlık görevine en içten duygularımla hizmet yapmak adına  talibim; halkımız adına yürüteceğimiz ve tamamlamak için yüksek gayret ve istişarelerde bulunacağımız Hizmetler şunlardır 

1- Serinyol Mahallesinin  nüfus yoğunluğu ve jeopolitik konumu itibariyle ilçe statüsüne erişmesi noktasında  Belen ilçe sınırından Karaali Mahallesine kadar olan bölgede mahalle muhtarları ile gerekli görüşmeler, çalışmalar yapılacak ve ilgili kurumlara müracaat edilecektir.

2- Serinyol’da yaşanan aksaklıkların hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması için mahallemizde bulunması zorunlu olan Büyükşehir Hizmet Noktasının oluşturulması

3- Bakıma muhtaç, dar gelirli ailelerin ilgili yerlere müracaatları, sosyal yardımlaşma için de gerekli ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalar yapılması.  

4- Mahallemizin temel sorunu haline gelmekte olan içme suyu, su kuyuları sorunu Hatsu ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile çözüme kavuşturulacaktır. 

5- Doğal yaşam alanlarının giderek azaldığı bu dönemde uygunluğu olan bölgelere yeşil alan kazandırılması, sağlıklı gelecek nesillerin oluşabilmesi için park-bahçe planlama çalışmalarının yapılması adına ilgili kurumlara müracaatlar yapılarak iş bu planlar hayata geçirilecektir. 

6- Neredeyse her yağış sonrasında Serinyol Lisesindeki eğitimin aksamasına neden olan lise önünde biriken su sorunun çözülmesi ve Serinyol’daki işlek caddelerden başlamak üzere cadde ve sokakların tamamının asfaltlanma ve parkeleme işlemlerinin tamamlanması adına bütün müracaatların yapılması.

7- Mavi Selvi parkı ilerisine ( eski değirmen mevki civarı) ikinci bir köprü çalışması yapılacaktır.

8- Serinyol futbol sahasının (kum saha) yeniden düzenlenmesi ve çim sahaya dönüştürülmesi adına Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne müracaatta bulunulacaktır. 

9- İkinci bir sosyal tesisisin kazandırılması adına dönem başından itibaren çalışmalar yürütülecektir

10- Büyükşehir Belediyesi nezdinde Mezarlık Müdürlüğü yetkilileri ile görüşerek Mezarlık yeri sorununun çözüme kavuşturulması. Morg ve cenaze yıkama odası yapılması ile ilgili çalışmalar yapılması

11- Serinyol’daki sorunların anlık ilgili mevkilere ulaşabilmesi ve birlik içinde daha rahat hareket edilebilmesi adına sosyal medya hesabı kurularak kamuoyu oluşturmak ve belirli noktalarda hoparlörün düzeltilmesi adına çalışmalar yapılması .

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ