Serinyol Mahallesi Muhtar Adayı Ali Baytaroğlu

Serinyol Mahallesi Muhtar Adayı Ali Baytaroğlu

Serinyol mahallesi muhtar adaylarını tanıtmaya ilk olarak genç muhtar adayımız Ali Baytaroğlu ile başlıyoruz… Sözü kendisine bırakıyor, başarılar diliyoruz

1983 yılında, gerçek ismi Betirkeyn olan güzel mahallemiz Serinyol’da doğdum. İlk ve ortaokul yıllarımı burada geçirdim ve burada evlendim. Üç çocuğum ve eşim ile beraber hala Betirkeyn’de yaşıyorum.

     Geçimi mi emeğimi satarak kazanıyorum ve elbette hepimiz gibi bende ailemin rızkı için yurt dışında çalışmak zorunda kaldım. 

     Geçmiş dönem muhtarlık kurumunda 3. aza olarak görev yaptım. Aza olduğum süre içinde halkımızın hizmetinde olmak dışında ülkemizde ve yakın coğrafyamızda yaşanan gelişmelere göz karartmadan yaşadım ve öyle yaşamaya devam etmekteyim. 

    Hemen yanı başımızda kardeş ülke Suriye de akrabalarımız kardeşlerimiz savaş ile katlediliyor, göç ettiriliyorken barışın sesi olmak için sayısız etkinlik ve çalışmada yer aldım. Bunlardan en önemlisi Eğit Donat Projesinin durdurulmasına dönük Halk Meclislerinin  organize ettiği, mahallemiz nezdinde ciddi bir karşılık gören Serinyol Mitinginin tertip komitesinde görev aldım. 

     Ülkemizde yaşanan Soma Maden Faciası, Ankara Garı Katliamı ve Gezi Direnişi Şehitlerinin aileleri ile dayanışma çalışmalarında bizzat görev aldım. Bu konuda çalışma yürüten dernek ve vakıflar aracılığı ile mahallemizde haksızlıklara ve şiddet kültürüne karşı dayanışmayı büyütmeye gayret gösterdim.

     Çocuklarımıza ücretsiz yaz etkinlikleri verilmesi,  kültürümüzün ve inancımızın korunması amacı ile organize edilen mahalle festivallerinin ve bayramların yapılması için her türlü çabayı göstermekten geri durmadım. Ayrıca eşim ve çocuklarım ile bu çalışmaların gerçekleşmesi için inisiyatif aldım. 

       İnsanların mutlu yaşayabileceği ortak bir geleceğe olan inancın hiçbir zaman yitmedi. Bu noktada sadece iyi fikirler veya vaatlerde bulunan birisi olmadım. Güzel günleri bu günden yaratmak için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Daha yasabilir bir mahalle için sadece hizmet arttırmak yetmez. Toplumun hak ettiğini talep etmesi için ortak hareket etme yeteneğini geliştiren çalışmalar yapılacak olan maddi manevi yatırımların kalıcılaşması için belirleyicidir. Bu çerçevede mahalle meclislerinin oluşturulması ve yerel yönetimlerde bu meclislerin söz sahibi olmasını önemsiyorum.  Başta kadınların ve gençlerin yerel yönetimlerde inisiyatif alması bizler acısından önemli bir ilkedir. 

    Emekten kadınlardan gençlerden doğadan yana anadilimiz ve kültürümüzün tüm zenginlikleri ile sağlıkta eğitimde ulaşımda barınma da sorun çözen ve dayanışmayı büyüten yeni bir demokratik muhtarlık modeli için yola çıktım  

      Diğer muhtar adayı arkadaşlar ile mahallemizin ihtiyacı olan çoğu konuda ortak düşünüyor olmamıza rağmen ihtiyaçların karşılanması noktasında düşüncelerimiz farklılaşmaktadır. Her durumda mahallemizde yeni bir yönetim anlayışının yaratılması için ayrılıkçı rantçı anlayışın karşında olacağımı da herkesin bilmesini isterim. 

    Serinyol İçin El Ele Vermeye 

     Birlikte Yönetmeye Çağırıyorum..  

Birlik, beraberlik ve kardeşliğin kazanması için biz hazırız, siz de hazır mısınız?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ